Návštěva z Mezinárodní organizace učitelů fyziky

Ve dnech 7. a 8. 4. 2004 navštívili naši školu dva členové Mezinárodní organizace učitelů fyziky. Prof. Ozimar da Silva Pereira ze Sao Paulo State Physics Teachers Association (Brazílie) a Prof. Swaminathan Francisco z Hillcrest International School (Keňa). 7. 4. oba dva přednášeli (v angličtině) na škole o Brazílii a Keni, o geografii, školství a vzdělávání, přírodních památkách, historii a dalším. V závěru přednášky zodpověděli dotazy našich studentů v krátké diskusi. 8. 4. v odpoledních hodinách navštívili hornický skanzen Mayrau, kde absolvovali přibližně tříhodinovou prohlídku celého areálu i s předvedením všech technických exponátů, které jsou zde ve funkční podobě vystaveny. Průvodce profesionálně vysvětlil a názorně ukázal všechny části expozice a oba hosté vznášeli řadu dotazů, které však průvodce bryskně zodpověděl.

15. dubna 2004