„JDE NÁM MATIKA“

Letos jsme si poprvé vyzkoušeli soutěž Matematický náboj pro juniory. Nominovali jsme tým z kvarty ve složení:

Na ostatní zájemce o soutěž se bohužel nedostalo, dokonce jsme museli losovat. Vylosovaný tým nám, ale rozhodně „neudělal ostudu“. Sice jsme trochu museli řešit taktiku jako úplní nováčci, odevzdávají se totiž úlohy v časovém limitu tak, abyste vyřešili, co nevíce, ale má to svoje zádrhele. Našemu týmu se podařilo dosáhnout uznání řešení u 38 úloh z celkového počtu 42. Znamenalo to 120 minut nepřetržité práce v dobře sehraném týmu.

Soutěž probíhala na Dopplerově gymnáziu v Praze a na dalších 9 místech v republice a na dalších14 místech na Slovensku. Soutěžilo 388 týmů, celkově jsme na 17. místě v Česku a Slovensku, na 8. místě v Česku a na druhém místě v Praze (Doppler). Není bez zajímavosti, že jsme porazili i týmy z gymnázií s matematickým zaměřením. Více informací na http://junior.naboj.org.

Blahopřejeme a děkujeme za reprezentaci školy!

15. prosince 2014

Mgr. Lenka Smyčková (gymnasiumkladno cz alt64 lenka smyckova)